dewalt_dfc1670300
DEWALT DFC1670300 steel brush for SDS - 20mm
This article is not available
Product description
  • Steel Brush for SDS - 20MM
Features
  • Steel brushes and extensions for mounting ETA-approved adhesive anchors
Key features according to our expert
  • Diameter: 20 mm
  • Material (brush wire): Steel wire
  • Connection size (machine): Not applicable
  • Connection type (machine): Outer thread
  • Pipe brush version: With thread
  • Overall length: 300 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352960227
  • Supplier number: DEWALT DFC1670300
Diameter
20 mm
Material (brush wire)
Steel wire
Connection size (machine)
Not applicable
Connection type (machine)
Outer thread
Pipe brush version
With thread
Overall length
300 mm
Box
20,0 mm
Pack quantity
300,0 mm
Integrated belt hook
18,0 mm